Pokud chceš k článku cokoliv říct, zanech komentář

3 Komentáře k článku "Lidstvo je v pasti"

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Seřazeno podle:   nejnovějších | nejstarších | počtu hlasů
Host
1.2.2016 10:03
Konspirační teorie mi přijdou prostě jen jako konspirace. Nedělám si iluze, že tam nahoře se hrají drsné hry a že lidi jsou v těchto hrách jen figurky na šachovnici. Ale zároveň si myslím, že konspirací můžeme vytvořit hafo a nejspíš žádná nebude ta opravdu pravdivá. Spíš si myslím, že ti nahoře vůbec netuší, co vlastně dělají… hrají si ty své hry, aby si udrželi moc, nebo aby ji získali, jsou už dávno sami zapleteni v té své vlastní mocenské pasti… a všechno se jim rozpadá pod rukama – nač sáhnou, to je špatně. A pak už jen vyděšeně hledí, jak se ta přehrada rozpadá, tu něco zalepí, tu zahňácnou, tu se pokusí zahrát si na spasitele ekonomiky a lidstva, ale to, s čím si začali zahrávat, je převálcuje. A nás s nimi. A nechápu, proč se tak všichni navážejí do Václava Havla? Copak ho nezažili? Taky to nebyl extra šikovný státník, tak co byste chtěli od dramatika, který trávil léta ve vězení. Ale nevěřím tomu, že byl zákeřný. Možná bychom měli zauvažovat o tom, jaké politiky si volíme. Na základě čeho?? I ten Zeman tam je jen proto, že spoustu lidí osobnostně uchvátil. Pokud má demokracie stát na tom, že… Čti více »
Admin
1.2.2016 17:04

Ahoj, díky za Tvůj názor. Já naopak sdílím každé jedno slovo, která paní Anna Lucie napsala. Ti nahoře dle mého názoru vědí až příliš dobře, co dělají a jejich hra je promyšlená do detailů a bohužel vše kráčí, jak se zdá, podle jejich scénáře. Co se týká Václava Havla, vysvětli to té mámě, které po jeho nesmyslné a pro mne naprosto nepochopitelné hromadné amnestii vrahů, všech recidivistů a nejtěžších zločinců, zavraždili její dítě – ještě stále, i po tolika letech si na to vzpomínám. Bohužel jak se zdá, Václavu Havlovi beztrestnost zločinců nikdy nepřekážela. Havel byl možná geniálním dramatikem a spisovatelem, ale jako politik udělal mnoho zla. Například v roce 1999 to byli Srbi, na jejichž bombardování letadly NATO, nese svůj podíl také Havel, který s tímto bombardováním souhlasil. Vždyť i jeho vlastní spolu-disidenti, kteří s ním byli ve vězení později prohlašovali, jaké neuvěřitelné výhody měl Havel v base v porovnání s nimi! Vůbec není náhoda, že je společnost v případě Václava Havla, tak polarizovaná na dva tábory – zastánce a odpůrce. Bohužel ne všechno, co se třpytí, je čisté zlato. Ale jako literáta Havla uznávám, jako politika však nikdy.

Host
6.2.2016 6:27
Já prostě nevím. Přijde mi – co my víme? Můžeme spekulovat o tom, co “tam nahoře”, ale nikdy nebudeme vědět. K čemu je nám dobré si myslet, že to mají promyšlené? A na základě čeho tak vůbec usuzujeme? Upřímně, nevěřím, že jakýkoliv člověk je vůbec schopen jednat opravdu promyšleně… většinou jedná jen na základě více či méně uvědomovaných stereotypů, obav a tužeb. Touha po moci je jistě tím, co pohání většinou “ty nahoře”. A že svět skáče podle jeho plánů. Podle mě mu jen zhmotňuje to, po čem touží. Aby mu pak ukázal, že nemá v rukou vůbec nic. To je to, co se podle mě teď děje. Co se amnestie týká… já chápu tu snahu odpustit. Amnestie, pokud vím, bývala běžně s nástupem nového prezidenta vyhlašována. Otázka je, jakého rozsahu měla být. Pravda je, že se mi moc nechce věřit, že byl zas až tak moc naivní. Ale nepřišel mi jako člověk, kterému by bylo fuk, že vrah, kterého pustil, někoho zabil. Ale tak nevím, osobně jsem ho neznala. Co se vězení týká. Také nemohu posoudit. Nevidím do toho, jak tenkrát justice opravdu fungovala. Ale k tomu mě napadá, že Havel byl velmi prominentní disident právě proto, že byl… Čti více »
wpDiscuz
Copyright © 2011 - 2018 malé srdce
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow