Pokud chceš k článku cokoliv říct, zanech komentář

3 Komentáře k článku "Sexuální energie"

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Seřazeno podle:   nejnovějších | nejstarších | počtu hlasů
Host
avespasseri
7.12.2015 10:28
Tak mě tak napadá – jak jsi vlastně ty a autor tohoto článku staří??? Měla jsem období, kdy mě muži (kluci) nezajímali, sex mě nezajímal. U gynekologa jsem byla poprvé po třicítce, když jsem poprvé chtěla napsat antikoncepci. Ale nakonec jsem ji nikdy nepoužila 🙂 Jen jsem si myslívala, že jsem divná, ne, že jsem něco víc 🙂 Což v zájmu mé sebeúcty byla asi ta špatná varianta 🙂 Ale teď jsem šťastně vdaná a mám dítě a myslím si, že nic lepšího a vyššího jsem na světě nezažila. Partner a děti člověka neuvěřitelně obohatí – není nic smysluplnějšího a radostnějšího, než naplňovat štěstím a radostí svého partnera, a vychovávat společně další bytost a zažívat společnou nepodmíněnou lásku. Právě s dítětem má člověk možnost to prožít téměř s jistotou. Podle mě je velmi dobře možné žít v partnerství a sexuálně. Sexuální energií se plýtvat nemá, ale to ještě neznamená, že v partnerství se jí plýtvá, a že každá minuta partnerského života, i sexuálního (však existují praxe, kdy to muž nedotáhne až k ejakulaci), není svým způsobem "bohoslužbou". Nejde přeci o to "co se dělá", ale "jak se to dělá"! Démonizace sexu byla křesťanskou doménou, myslím, že celibát je zásadním nepochopením… Čti více »
Admin
7.12.2015 20:19
Já cítím v srdci, že jsem si už kdysi dávno manželstvím prošel(ano nevěřím na jeden jediný život), možná proto necítím pražádnou potřebu po partnerském vztahu. Jsem velmi tvrdý individualista, byť to možná zní egoisticky, ale je to v mém případě tak. Když mi bylo asi 17.let a byl jsem na střední škole, spolužáci se mě zeptali, jestli se ožením a kolik budu mít dětí. Pamatuji si na svou odpověď, jako by to bylo včera, bez sebemenšího zaváhání a s neotřesitelnou jistotou jsem odpověděl, že se nikdy neožením a nebudu mít žádné děti. Nikdy jsem po něčem takovém netoužil. Ani po vztahu a ani po dětech. Naopak mě nesmírně zajímá, co se stane, když člověk bude nějaký čas, v mém případě 12.let dodržovat celibát. Prostě silně cítím potřebu zkušenosti tohoto zážitku. 12-leté období sexuální askeze není nahodilé. Tuto informaci jsem před lety objevil v Rámákrišnově evangeliu. Konkrétně se jedná o tuto myšlenku: “Kdo chce patřit na Boha, musí zachovávat naprostou zdrženlivost… Člověk, který po 12.let zachovával naprostou zdrženlivost, dosahuje nadlidské moci. Vyvine se v něm nový čiv, který se jmenuje ČIV POCHOPENÍ. A takový člověk může všechno vědět a na všechno si vzpomnět… ” Prostě vzhledem k tomu, že necítím nějakou… Čti více »
Host
avespasseri
7.12.2015 20:31

Zajímavé. To je asi příklad toho, že každého to táhne někam jinam a má si vyzkoušet něco jiného. Já si kdysi říkala, že kdybych nepotkala svého muže, klidně bych šla do kláštera 🙂 Osud tomu ale chtěl jinak a mě si nakonec našla cesta, která se učí nacházet ono spojení s "božstvím", ať už se to nazve jakkoliv, ve všedním životě a ve všem. Bez asketických omezení. Je to také takový experiment 🙂
S tou manipulací – no, já nevím. Asi nejsem ta správná ženská. Vzhledem k tomu, že jsem mnoha partnerstvími neprošla, neučila jsem se tyhle ženské zbraně :-)) Moc toho o nich nevím, abych o tom dokázala fundovaně psát :-)) I když jsem o sobě již slyšela, že se snažím manipulovat 🙂 Jen to zaznělo od muže, o kterém si myslím, že má na manipulaci velmi jemný čuch…a možná ji vnímá i tam, kde vůbec není 🙂 Nebo se mýlím a jsem prostě ženská :-)))

wpDiscuz
Copyright © 2011 - 2018 malé srdce
Title
Caption
File name
Size
Alignment
Link to
  Open new windows
  Rel nofollow